Otomatik Vites Direksiyon Dersi

Otomatik Vites İstanbul da artık olmazsa olmazlarımızdan oldu.

Özel Direksiyon Dersi Bakırköy

Özel Direksiyon Dersi Bakırköy

Neden direksiyon dersi ? Özel Direksiyon Dersi ni bu kadar zorunlu kılan ne ? Türkiye de yaklaşık 17 milyon taşıt var. Bu rakamın 1/4 ü yani yaklaşık 4.5 milyon araç 34 plakalı. Bu size ne ifade ediyor ? Türkiye haritasını göz önünü getirin, küçücük İstanbul a 4.5 milyon araç, tüm diğer 80 vilayete 12.5 milyon araç. Bu tezatlık karşısında İstanbul trafiğine ben çözüm bulurum diyen, yalan söyler. Bu kadar aracın trafikte dolaştığı bir şehirde, siz toplu taşımaya önem vermeden trafiğe çare bulamazsınız.

Tiptronik / Otomatik Vites Direksiyon Dersi

Otomatik Vites Direksiyon Dersi

Otomatik Vites Direksiyon Dersi

İstanbul da ben de araç kullanayım eşim de kullansın diyorsanız, kesinlikle otomatik vites bir aracı tercih etmelisiniz. Bu kadar yoğun trafiğin olduğu bir şehirde manuel araç kullanmak sizi çok yorar ve araba kullanmaktan zevk alamazsınız. Ayrıca acemi iken araca adaptasyon süreci oldukça uzun sürmektedir. Direksiyon Eğitimi süreci manuel araçlarda örnek veriyorum 2 hafta ise, otomatik vites ile bu süreç 3-4 gün gibi çok kısa sürelere düşebilmektedir.

Özel Direksiyon Dersi

Bizden Direksiyon Eğitimi alan öğrencilerimiz, düşüncelerini, başlarından geçen olayları, ders esnasında yaşadıklarını, sizlere yol göstermesi açısından bizimle paylaşmak istediler.

İstanbul da Direksiyon Dersleri

İstanbul da

Merhaba ben Selin. Acıbadem Hastanesinde hemşireyim. Hiçkimseye yük olmadan maaşımı biriktirdim ve biraz da bankadan kredi çekerek sıfır bir otomatik vites opel corsa aldım. Babam ” kızım direksiyon eğitimi almadan trafiğe sakın çıkma ” dedi ve arabayı kapının önüne park etti ve işe gitti. Bende yıllık izindeyim. Araba bana bakıyor, ben arabaya. İçim içime sığmıyor. Düşündüm, ” yaşlı kadınlar, dedeler, ne cahil insanlar araba kullanıyor. Ben yüksekokul bitirmişim, onlar kullanıyorsa, ben hayli hayli kullanırım ” dedim ve attım kendimi trafiğe. Daha 2 dakika geçmedi, sokağı dönerken arabayı toplayamadım ve komşunun arabasına vurdum. Ama ne vuruş, fren yerine gaza basmışım. Arabanın yan tarafı komple gitti. Offf ! ne üzüldüm bir bilseniz. Sıfır araba. Babamdan korkuma eve gidemedim, arkadaşımda kaldım o gece. Babam yine babalığını yaptı. ” Sana birşey olmadı ya kızım, cana geleceğine mala gelsin” dedi ve beni rahatlattı.Babam ” Sana İstanbul da bu trafikte araba kullanmayı ben öğretemem kızım, bir dostumdan profesyonel yardım alacağız ” dedi.

Babamın Direksiyon Eğitim Merkezi nde çalışan çok sevdiği bir Direksiyon Öğretmeni arkadaşı vardı, Otomatik Vites Direksiyon Dersi almak istediğimizi anlattı. Kemal Hocam dan Allah razı olsun. Beni trafiğe o kazandırdı. Meğer ben ne kadar yanlış düşünmüşüm. İstanbul da bu kadar maganda, cahil şoför olduğunu unutmuşum. Ben düzgün araç kullansam da zaten kaza yapacakmışım. Hocam bana bu minibüs, taksi, otobüs vs. araçlardan kendimi nasıl koruyacağımı, kazaları nasıl önleyeceğimi, herşeyi öğretti. Kazadan sonra başaramayacağımı düşünmüştüm. Korkum inanılmaz çoğalmıştı. esnasında hep yaptığım kazayı düşünüyordum. Tekrar aynı şey başıma gelirse diye çok korkuyordum. Ama birşeyleri yapıp, becerdikçe kendime güvenim yavaş yavaş artmaya başladı. Şimdi hocamın emekleri sayesinde hem dikkatli hemde iyi bir şoförüm.

Direksiyon Dersi

Trafikte Direksiyon Dersi

Trafikte Direksiyon Dersi

Merhaba ben Melisa. Çocukluğum Bakırköy de geçti. Bu sene evlendim ve Halkalı ya taşındık. İlk günler iyiydi. Balayında gezdik, eğlendik. Ama sonrası kabus başladı. Ben üniversiteyi bitirdiğimden beri çalışıyordum. Bir bankada memurdum. Evlenince eşim, işimi bırakmamı istemişti. Ama çok yanlış yapmşım. Evde otur otur can sıkıntısından patlıyordum. Halkalı zaten inanılmaz sakin bir yer. Ben Bakırköy ün o kalabalığına alışmışım. Böyle 3 ay geçti, inanın intihar etmeyi bile düşündüm. Sonra durumu eşime açtım. Eşim süper bir çare buldu yalnızlığıma. Bir araç almaya karar verdik. Google da araştırma yaparken Direksiyon Eğitim Merkezi nden Kemal Hocamızı bulduk. Kısa sürede kazasız, belasız beni İstanbul trafiğine alıştırdı. Şimdi canım sıkıldığında atlıyorum arabama, AVM ye, markete, Bakırköy e anneme gidiyorum. Araba kullanmak gerçekten özgürlükmüş.

Özel Direksiyon Dersi
Özel Direksiyon Dersi
Otomatik Vites Direksiyon Dersi
Direksiyon Eğitim Merkezi
İstanbul da ben de araç kullanayım eşim de kullansın diyorsanız, kesinlikle otomatik vites bir aracı tercih etmelisiniz. Bu kadar yoğun trafiğin olduğu bir şehirde manuel araç kullanmak sizi çok yorar
direksiyondersi
Direksiyon Eğitim Merkezi
Direksiyon Eğitim Merkezi
direksiyon-dersi-logo.jpg

Sevebilirsin...