Direksiyon Eğitimi

alan öğrencilerimiz ile çeşitli defalar ne durumda olduklarını öğrenmek için iletişime geçiyoruz ve feedback alıyoruz. E-posta yoluyla bizlerle çok şeyleri paylaşıyorlar. Sizlere yol göstermesi açısından, öğrencilerimizin yaşadıklarını ve bizlere e-mail ile aktardıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Vw polo ile direksiyon eğitimi

Vw polo ile direksiyon eğitimi

Ben Esra, Bakırköy de Aile Sağlığı Merkezinde hemşireyim. Çocukluğumdan beri tek isteğim vardı araba kullanmak. Babamı hep izlerdim ve ona çok imrenirdim. Ama bir türlü kısmet olmadı. Okul vardı, okul bitti hemen evlendim, sonra hemen çocuk oldu. Yani bir türlü fırsat bulup ta hayalimi gerçekleştiremedim. Bundan 2 yıl önceydi. Eşimle bir gece yemekten dönüyoruz. Kontrolsüz kavşağa tüm uyarılarıma rağmen, gece kimse olmaz diyerek hızlı girdi. Sağımızdan da beyaz bir araç bizim gibi düşünüp o da kavşağa hızlı girince, saniyeler içinde hızla bizim araca benim bulunduğum taraftan çarptı. Ondan sonrası mı ? Haftalar sonra gözümü hastanede açtım. Herkes yaşaması mucize demiş. Sonuç; Tüm kemiklerim kırıldı, her yerimde platin var, aylarca acı çektim ve hastanede yattım. Eşim mi ? Burnu bile kanamadı !

Bu olaydan sonra çoğu insan korkar, bırak araba sürmeyi, ön koltuğa bile oturamaz. Bu olay beni yıldırmadı, aksine daha çok kamçıladı. Geçen ay bir doktor arkadaşımın tavsiyesi ile Direksiyon Eğitim Merkezi nden Kemal Öğretmeni buldum ve direksiyon eğitimi almaya başladım. Hevesim çok ama bir o kadar da korkum vardı. Korkularımı zamanla hocamın da yardımı ile yenmeyi başardım. Şimdi hayalimi gerçekleştirdim ve tek başıma İstanbul trafiğindeyim.

Direksiyon Eğitimi İstanbul

İstanbul Direksiyon Eğitimi

İstanbul Direksiyon Eğitimi

Merhaba Ben Nuran. Benim maceram biraz kötü başladı. Nişanlıydım. Nişanlım ile bir gün araba ile geziyorduk. Israr ettim ” ben de araba kullanmak istiyorum ” diye. Ehliyetim var tabii ki. Neyse nişanlım kırmadı beni ve Esenler Carrefour un oraya gittik. Geçtim direksiyonun başına, araç manuel vites. 2 tur attık, hoşuma gitmeye başladı araba sürmek. Birden nereden çıktı anlamadım, önümde kocaman bir şehirler arası seyahat yapan Kamil Koç otobüsünü buldum. Kitlenip kaldım, hiç birşey yapamadım, otobüsün üstüne doğru gidiyoruz ama ben adeta dondum kaldım. O sırada nişanlımın bağırtısını duydum. İrkildim, adeta uykudan uyandım. Ve fren yerine gaza bastım. Nişanlımın emniyet kemeri takılı değildi ve camdan fırladı. Bana birşey olmadı ama nişanlım 2 gün hastanede yattı ve kafasına 21 dikiş atıldı.

Seneler geçti evlendik, çocuklarımız oldu. Şimdi araba kullanmam gerekti. Ama korkumda çoktu, o kaza beni panik atak yapmıştı. Eşim sana ben araba kullanmayı öğretemem dedi. Profesyonel bir özel direksiyon hocası ndan yardım almaya karar verdik. Direksiyon Eğitim Merkezi nden Kemal Öğretmenim ile çalışmaya başladık. Ama bu sefer tercihim otomatik vites oldu. Manuel vites gerçekten çok zor. Yola mı bakacağım, vites mi değiştireceğim, tam bir işkence. Çok aşırı zorlandım. İnanın tam 4 gün ben arabayı değil araba beni kullandı, frene dahi basamadım. Hocam çok sabırlıydı. 5.gün kendi başıma bir şeyler yapmaya, araba kullanmaya başladım. her gün direksiyon kursu aldım. Benim direksiyon dersleri 2 hafta sürdü, ama sonunda korkumu yenmeyi başardım.

Özel Direksiyon Dersi
direksiyon eğitimi
Direksiyon Eğitim Merkezi
Direksiyon Eğitimi alan öğrencilerimiz ile çeşitli defalar ne durumda olduklarını öğrenmek için iletişime geçiyoruz ve feedback alıyoruz.
direksiyondersi
Direksiyon Eğitim Merkezi
Direksiyon Eğitim Merkezi
direksiyon-dersi-logo.jpg